הנה פורים קרב ובא

מאת: דיינה קאפל, רחלי בלום ונעה ניצן 8 מרץ 2016

בקרוב, נחגוג את חג הפורים עם שלל תחפושות צבעים וממתקים. לחג הפורים מנהגים רבים ובמסגרות היום שלנו אנו נוהגים להקדיש זמן מיוחד להיכרות עם מנהגי החג השונים. האייפד יכול להשתלב ולסייע במפגשים ובשיעורים בהיכרות עם מושגי החג, בהכנת כרטיסי ברכה ואפילו ביצירת תחפושת לרגע.

את אחת הדוגמאות לכך, יצרה הגננת מורן באמצעות אפליקציית Explain Everything. באמצעות האפליקציה היא יצרה סרטון הדרכה ליצירת ליצן ולהיכרות עם איברי הגוף והפנים שלו. לאחר מכן, בזמן המפגשים בגן, הילדים יכולים לעזור בהרכבת הליצן ויחד ליצור סרטון משותף.

"בואו נרכיב יחד את הליצן"

"בואו נרכיב יחד את הליצן"

להתחפש זוהי אחת הפעילויות המהנות לקראת החג ויש אפליקציות רבות שמאפשרות לבחור תמונה ולקשט אותה בכל מיני אביזרים מצחיקים- כובעים מיוחדים, משקפיים גדולים וכדו'. באמצעות אפליקציות אלו ניתן הילדים יכולים "להתחפש לרגע" ובאמצעות התמונות שלהם ניתן להכין משחקי חידות, כרטיסי ברכה לחג ועוד.

Mojo Masks (ב iTunes )

w

האפליקציה הזו מוסיפה איפור פנים לתמונה או לסרטון של פנים. באמצעות תוכנה לזיהוי פנים, היא מוסיפה את האיפור בצורה מושלמת והתוצאה שמתקבלת היא סרטון/תמונה עם פנים מאופרות במדויק.

תוך כדי הכנת התמונה/סרטון, ניתן "לעשות פרצופים"- לחייך, להוציא לשון וכל מה שתרצו. אל דאגה, האיפור או המסכה יתאימו את עצמם לפרצוף שאתם עושים בצורה מדויקת. האפליקציה מגיעה עם מעט דוגמאות של איפור וניתן לרכוש חבילות איפור נוספות.

טיפ לשימוש במפגש או שיעור: צרו לוח תקשורת עם האפשרויות שמציעה האפליקציה וכך כל ילד יוכל לבחור כיצד הוא רוצה להתאפר. במפגש בגן שלנו, הקרנו את הבחירות של הילדים על גבי Apple TV  וכך כל ילד זכה להציג את הבחירה שלו בפני חבריו.

jjj hh

 

 

 

 

 

 

שתי אפליקציות נוספות מקסימות בהן ניתן להכניס תמונה ולהוסיף אביזרים שונים:

Doodle Bomb – InstaBlend ( בiTunes)

e

 

 

 

Picturizr (בiTunes  או בGoogle Play)

u

 

 

 

בכל האפליקציות האלו ניתן לשמור את התמונות שיצרתם ואז להדפיס אותן (צלמו גם את הצוות, תתלו את התמונות על הקירות, תעשו משחקי ניחושים) או להשתמש בהן להכנת משחקים. כיף לשחק עם הילדים באפליקציות האלה ואז להשתמש בתמונות שיצרתם בכל מיני משחקים באפליקציות אחרות, בהן הם צריכים לזהות מי הילד או איש הצוות שמחופש בתמונה.

משחק ב Tiny Tap עם תמונות שהכנו ב Doodle Bomb

משחק ב Tiny Tap עם תמונות שהכנו ב Doodle Bomb

וכמובן, אנו ממליצות לכם לבדוק מה קורה בספריות המשחקים והפעילויות של TinyTap  ושל Bitsboard.

לסיום, אנו ממליצים להיכנס לאתר של Jewish Interactive ולהתרשם מהפעילויות שהם מציעים לכבוד פורים. יש להם כמה רעיונות מצוינים ליצירת כרטיסי ברכה מדברים. כך למשך, הם מציעים להשתמש באפליקציה בשם Chatterpix המאפשרת להפוך כל תמונה לתמונה מדברת. חשבו יצירתי, וכך תוכלו להפוך כל דבר לדמות מדברת- גם תמונה של אוזן המן.. 🙂  גם הבלוג שלהם, Purim blogpost, מציע הצעות נהדרות- מומלץ להיכנס ולקרוא!

 

חג פורים שמח ומבדח לכולם!

 

Facebook Comments
אין תגובות ↓
נשלח ב ללא קטגוריה, פעילויות לחגים עם התגית: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.