אודות המרכז הטכנולוגי

אודות המרכז הטכנולוגי

לקידום שילוב, עצמאות ואיכות חיים של אנשים עם מוגבלות

ההתפתחות הטכנולוגית המואצת בשנים האחרונות – מסמארטפונים, טאבלטים, בית חכם ומדפסות תלת מימד, ועד לרובוטים, בינה מלאכותית והאינטרנט של הדברים (IOT) – פותחת עולם של אפשרויות בפני אנשים עם מוגבלות לקידום עצמאות, איכות חיים והשתתפות מירבית בחברה ובקהילה.

במרכז פועל צוות של אנשי מקצוע מדיסציפלינות שונות: ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת, אנשי טכנולוגיה, חינוך ועוד. לצוות המרכז הטכנולוגי ניסיון רב בהטמעת טכנולוגיות מסייעות במסגרות היום בבית איזי שפירא, וניסיון בשילוב והטמעה של טכנולוגיה בסביבות שונות – מסגרות חינוך, טיפול, דיור ועוד, בהתאם למטרות ולצרכים השונים של המסגרת או האדם.

כחלק ממודל החדשנות של בית איזי שפירא, הקמנו את המרכז הטכנולוגי המתמחה בשימוש בטכנולוגיה עבור אנשים עם מוגבלות ומספק שירותי ייעוץ והדרכה לאנשי מקצוע ומסגרות חינוך וטיפול, כמו גם ייעוץ וליווי מקצועי ליזמים וסטרטאפים המעוניינים לפנות לשוק זה או לפתוח את המוצר שלהם לקהל רחב יותר של משתמשים, ביניהם, אנשים עם מוגבלות ובני הגיל השלישי.

בנוסף, פועל המרכז הטכנולוגי כהאב (hub) לקידום יזמות וחדשנות בתחום הטכנולוגיה המסייעת, ומספק ייעוץ וליווי מקצועי ליזמים ומפתחים בתחום.

צוות המרכז פועל להבאת פתרונות טכנולוגיים מתוך צרכים שעולים בשטח. פעילות זו נעשית על ידי פיתוח אפליקציות ייעודיות (IssieBoard, 2TALK), ליווי וייעוץ בנושא עיצוב אוניברסלי והנגשת אפליקציות (STEB BY STEP), כמו גם ליווי פיתוח מוצרים מסוגים שונים (Low Tech – High Te).

כחלק מחזון המרכז לקדם את תחום הטכנולוגיה המסייעת ולהביא יותר מוצרים מותאמים לשוק, אנו פועלים בשיתוף פעולה עם חברות טכנולוגיה כגון Google, SAP, Cisco, Microsoft, לדוגמא, פרויקט "הכל בראש" – פרוייקט ארצי רחב היקף להנגשת עולם המובייל, בשיתוף עם  Google וחברת הסטארטאפ Sesame Enable.

קידום יזמות וחדשנות – מאיץ A3i וליווי מקצועי ליזמים וסטארטאפים

בית איזי שפירא בשיתוף עם PresenTense ייסד את A3i, המאיץ (Accelerator) המוביל והראשון מסוגו בעולם לקידום יזמות וחדשנות בתחום המוגבלויות. עד כה, לקחו בו חלק שלושים בוגרים במשך שלושה מחזורי פעילות, בינהם, Sesame Enable, AbiliSense, PlayWork, ListenApp.

בנוסף למאיץ A3i, מציע המרכז הטכנולוגי ליזמים וסטארטאפים בתחום הטכנולוגיה המסייעת:

  • ייעוץ וליווי מקצועי משלב הקונספט, דרך הפיתוח ועד ליישום בשטח
  • פיילוטים ו- Beta Testing
  • מחקר והערכה
  • חיבורים לאקוסיסטם –  לאוכלוסיות היעד, kארגונים רלוונטיים, משרדי ממשלה, חברות ומשקיעים בארץ ובעולם

לפניות לייעוץ וליווי מקצועי, נא מלאו את הטופס.

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.