IssieDice: אפליקציה חדשה לזריקת קוביה מונגשת ומותאמת אישית!

מאת: דיינה קאפל, מרפאה בעיסוק 28 אפריל 2018

מכירים מישהו המתקשה לשחק עם קוביות משחק רגילות? קורה לכם שאתם מאבדים את קוביות המשחק ואין לכם איך לשחק? זקוקים לקוביה ייחודית לפעילות כיתתית שהכנתם? אם כן, אפליקציית IssieDice היא בדיוק בשבילכם! אנו במרכז הטכנולוגי שבבית איזי שפירא, מתרגשים מאוד להציג בפניכם את האפליקציה החדשה שלנו, IssieDice, המאפשרת ליצור קוביות משחק מותאמות אישית המופעלות בלחיצה קלה על מסך האייפד. אפליקציה זו, נוצרה כחלק מסדרת האפליקציות המותאמות שלנו בשיתוף מעבדות SAP, ישראל, ואנו מאוד שמחים לשתף אתכם בתוצר מוצלח נוסף פרי שיתוף הפעולה הזה! תודה רבה רבה לצוות המתנדבים המדהים של מעבדות SAP, ישראל על שהתגייסו לפרויקט ותרמו מזמנם ומתחומי הידע המקצועיים שלהם לפיתוח האפליקציה!!

IssieDice icon

הרעיון מאחורי יצירת האפליקציה, הגיעה מעבודתי כמרפאה בעיסוק המטפלת בתלמידי בית ספר עם מוגבלויות מורכבות. כחלק מעבודתי, חשוב לי למצוא דרכים בהן התלמידים ישתתפו באופן פעיל ועצמאי עד כמה שניתן בכל פעילות ובכל משחק. זריקת קוביית משחק, נדרשת במשחקי קופסא רבים, ולכן, הנגשת קוביית המשחק הרגילה, היא ממש בגדר חובה אצלנו!

כיום, קיימים בשוק מכשירים המאפשרים לזרוק קובייה בעזרת מתג, וזהו כלי נהדר להנגשת משחקים מסוימים. יחד עם זאת, מכשירים אלו מאפשרים להנגיש רק את הקוביות הקיימות ולא מאפשרות להתאים את גודל הקוביה ומאפיינים נוספים.

dice-roller

Image Source: https://www.adaptivetechsolutions.com/dice-roller/

אנו אוהבים לשלב משחק בקובייה בפעילויות הכיתה, משום שזה תמיד מוסיף אלמנט חוויתי לשיעור או לטיפול הקבוצתי. בעבר, נהגנו להכין בעצמנו קוביות גדולות למשחקים שונים, ואלו בהחלט הנגישו את המשחק לילדים רבים אולם, הכנת הקוביות עבור כל משחק עם התמונות שלו, דורשת לא מעט זמן…

מתוך אתגר זה, נולד הרעיון לIssieDice.

האפליקציה קלה מאוד לשימוש וכבר בפתיחת האפליקציה בפעם הראשונה, תקדם את פניכם קובייה המופעלת בלחיצה. להגדרות נוספות, יש ללחוץ למשך 3 שניות על גלגל השיניים המופיע באחת מפינות המסך.

 Main screen when opened for first time and Settings screen

המסך הראשי ומסך ההגדרות

ממסך ההגדרות, ניתן להגדיר את קוביות המשחק ומאפיינים נוספים. בפעם הראשונה שתיכנסו אל ההגדרות, תראו קובייה רגילה, שהיא ברירת המחדל ולידה, שני סימני '+'. בלחיצה על כל אחד מסימני ה'+', ניתן להוסיף או ליצור קוביה נוספת, וסה"כ ליצור עד שלוש קוביות מותאמות.

Initial settings screen

מסך הגדרות ראשי

לאחר שלחצתם על אחד מסימני ה'+' במסך ההגדרות הראשי (במידה וכבר יצרתם 3 קוביות, ניתן ללחוץ על אחת הקוביות שרוצים לשנות), תגיעו למסך שבחלקו העליון תופיע האפשרות להוסיף קובייה מתוך תבניות קיימות, ובחלקו התחתון תופיע האפשרות ליצירת קובייה מותאמת אישית (Custom Templates).

Creating dice screen

יצירת קובייה מותאמת אישית- ליצירת קובייה מותאמת אישית (Custom Templates), לחצו על סימן ה'+' הקטן (מופיע בתמונה מעלה). במסך הבא, יופיעו שישה סימני '+'. כל אחד מהם מייצג פאה אחת של הקובייה. בלחיצה על כל  אחד מששת סימני ה'+', תוכלו להוסיף תמונה מתוך הגלריה או לצלם תמונה שתופיע על הקובייה. לחצו על 'Done' בסיום.

screen with six plus signs

מספר קוביות על המסך- במסך ההגדרות הראשי, בשורה הראשונה, ניתן לבחור כמה קוביות יופיע על גבי המסך בכל משחק. ניתן לבחור 1-3 קוביות וניתן להגדיר בדיוק באלו קוביות תרצו לשחק.

גודל הקובייה- במסך ההגדרות הראשי, ניתן להגדיר את גודל הקובייה. כל הקוביות שיופיעו במשחק, יהיו באותו גודל.

השהייה (Recovery time) – אפשרות זו, מנטרלת את המסך ללחיצות חוזרות למשך זמן שאתם קובעים מראש. ניתן לנטרל את המסך למשך של עד 20 שניות לפי הגדרות קיימות.

צבע רקע – ניתן לבחור את צבע הרקע, עליו יתגלגלו הקוביות שיופיעו על המסך.

settings
בתמונות המופיעות מעלה, ניתן לראות דוגמא למסך של משחק עם קוביות ולמסך של ההגדרות בו הוגדרו בדיוק המאפיינים הקיימים במשחק. במשחק זה, הוגדרו 3 קוביות- אחת עם נקודות, שניה עם מספרים ושלישית עם תמונות. כולן גדולות וצבע המסך הוא תכלת. ניתן לגעת בכל מקום על גבי המסך, לזריקת/גלגול הקוביות.

IssieDice היא אפליקציה שמיועדת לכל מי שמתקשה לזרוק קוביות בדרך הרגילה וגם לכל מי שאוהב להמציא משחקים וליצור קוביות מתאימות בעצמו. זהו כלי נהדר ליצירת קוביות שונות ומשונות לפעילויות בכיתה ולא רק למשחקי קופסא! לדוגמא, ניתן ליצור קוביות עם תמונות הילדים ללקיחת תורות או להמצאת משחק עם סמלים/תמונות. זהו גם פשוט כלי מעולה לאלו מכם שרוצים לשחק ובמקרה איבדו את הקובייה 🙂

הנה דוגמא לקוביות שהכנו באפליקציה למשחק 'קלאק קלאק' :

 

הכנת קוביות למשחק קופסא

והנה סרטון הדרכה שמסביר הכל:

 

נשמח לשמוע מכם על עוד דרכים יצירתיות בהן השתמשתם באפליקציה. אז יאללה, להתחיל לשחק!

קחו כמה דקות והציצו באפליקציה נוספות שלנו, IssieBoard, שפותחה גם היא בשיתוף מעבדות SAP ישראל.  הישארו מעודכנים והירשמו לבלוג שלנו "טכנולוגיה באיזי" לקבלת עדכונים שוטפים. 

Facebook Comments
אין תגובות ↓
נשלח ב ללא קטגוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.