Me & Myself אלבום אינטראקטיבי המעודד ביטוי עצמי

מאת : נעה ניצן 18 ינואר 2016

האפליקציה Me & Myself היא עוד אפליקציה נהדרת מהאפליקציות שיצאו לאחרונה מבית מט"ח

me&my
האפליקציה מיועדת להכנת אלבום אישי אינטראקטיבי, תוך דגש מיוחד לביטוי עצמי.
קיימת התייחסות לנושאים הבאים: אני, אני והמשפחה שלי, הבית שלי, מה שהייתי רוצה להיות, דברים שאני טוב בהם, דברים שאני יכול להגיד על עצמי, אני והחברים שלי ודברים שאני רוצה לזכור. המעבר בין הנושאים מתבצע במסך הזה:

נושאים
העיצוב של האלבום מקסים וממש נותן הרגשה של יומן אישי.
האלבום אינטראקטיבי ומאפשר ייבוא תמונות אישיות בצורה קלה וגם סרטונים, הקלטות וניתן גם להוסיף מדבקות חמודות.
השימוש באלבום יכול להיות חלק מפעילות פרטנית או קבוצתית ויכול להיות ברמות תיווך שונות.
חני שמרלינג וענת ריזנמן מורות בבית ספר לחינוך מיוחד בבית איזי שפירא מציעות רעיונות לשימושים מגוונים באלבום בפעילויות בית ספריות: "בבית הספר יש פעילויות שונות בהן האלבום יכול להוות כלי לימודי אינטראקטיבי עם תלמידים. לדוגמא, במהלך פעילויות שהיא סביב פרויקט סיום שנת הלימודים שיערך מחודש מאי ניתן להכין עם כל תלמיד אלבום אישי כהכנה לפרידה ולהכרות למסגרת החדשה שאליה יעבור". "ישנם תלמידים רבים בבית הספר שהדפדוף בגלריית התמונות מהווה עבורם תעסוקה לשעות הפנאי ואפליקציה זו מאפשרת לשבת עם התלמיד ולבנות יחד איתו אלבום אישי עבורו, מתוך גלריית התמונות. זוהי הזדמנות ללמידה משותפת ומשמעותית עבור התלמיד בייחוד שיש שימוש בגורם מוטיבציוני חזק – התמונות". "האלבום יכול להוסיף לקבוצת בנות מצווה כשכל תלמידה יכולה להשתמש באלבום להרכבת תעודת הזהות שלה. האלבום מכיל נושאים מגוונים וניתן למלא את האלבום גם במסגרת הקבוצה וגם יחד עם ההורים בבית. כל אחת יכולה להציג את האלבום שלה בפני חברותיה לקבוצה. אפשר לעשות תערוכת אלבומים בפני תלמידי ביה״ס ו/בפני ההורים במסיבה". "במסגרת חגיגת יום הולדת, האלבום יכול להיות כלי להצגה עצמית של תלמיד בפני חבריו לכיתה ביום הולדתו".

דוגמאות לחלק מהתחומים הקיימים באלבום:
אני אוהבת את המסך הראשון, אומנם הוא כביכול פשוט, אך בהחלט מאפשר הזדמנות להעלות תכנים חשובים:
"מי אני?" 
במסך זה יש מקום להכנסת השם, הגיל, הקלטה וכמובן תמונה. כל שלב כזה בפני עצמו יכול להוביל לדיון ועיבוד של מחשבות ורגשות (איזו תמונה שלי אני אוהב ולמה, מה אני חושב על השם שלי, אפשר גם לדבר על הגיל וכו'), וכמובן להוסיף מדבקות לקישוט.

קוראים לי

"אני והמשפחה שלי"
הזדמנות נהדרת להציג לחברים את המשפחה הקרובה, ולספר על בני המשפחה.
 משפחה

"מה שהייתי רוצה להיות"
איזה כיף לתת קצת לדמיון לפרוח ולאפשר לילד לחשוב על כל דבר שהיה רוצה להיות…
חשוב לזכור כי תחום זה עצמתי מאד בקרב ילדים ומבוגרים עם מוגבלות. פעמים רבות אנחנו רוצים לתת מקום לביטוי ועיבוד הרגשות ולא להסתירם, אך חשוב לעשות זאת ברגישות רבה. שאלה כמו "מה היית רוצה להיות" יכולה להוביל לתחושות שונות ובלבול ויש לדעת לתת לכך מענה. כמובן שהשימוש באלבום יכול להוות קרקע לעיבוד הרגשות האלה.

נסיכה2

לאחר בחירת הדמות ניתן להכניס את תמונת הילד על גבי הדמות ולהקליט.

"דברים שאני טוב בהם"
זה תחום מאד חשוב עבור כל ילד ועל אחת כמה וכמה עבור ילד עם מוגבלות, ומהווה הזדמנות לעבוד ולחזק את הדימוי העצמי. פעילות בתחום זה יכולה להיות משמעותית מאד, והשימוש באלבום יכול להוות גירוי לעיבוד הרגשות שצפים סביב התחום הזה, ודרך נפלאה להראות בכמה דברים הילד טוב! כמובן שכל ילד צריך רמת תיווך אחרת ויש להיות רגישים לכך. כדאי לשלב את הילד בחיפוש תמונות מתאימות שיכולות לשקף את הדברים שהוא טוב בהם. ניתן להשתמש גם בדוגמאות הקיימות או לייבא תמונות חדשות.

דברים שאני טוב בהם (1)

כמה פרטים טכניים (וכשעוסקים בטכנולוגיה זה חשוב…):
-בכל מצב, ניתן לבחור בין צפייה באלבום למצב עריכה, המעבר נעשה על ידי לחיצה על האייקון של מכחול למצב עריכה או של העין למצב צפייה.
-במצב עריכה, בכל עמוד ניתן ללחוץ על סימן ? ולקבל הסבר על הפונקציות הקיימות באותו עמוד.
הסברים
-ניתן לגבות ו/או לשלוח את האלבום דרך המייל (ניתן לפתוח באפליקציה).
-ניתן להכין יותר מאלבום אחד.
-אפשרות הגדרות הכוללת נעילת עריכה ואפשרות לשימוש בקול או ללא קול (הקראה של הכותרות), דרכי התקשרות ושיתוף האפליקציה.
– הכנסת התמונות/הסרטונים מתבצעת בקלות באחת מהדרכים הבאות: צילום ישיר מהמצלמה, יבוא מספריית התמונות, יבוא מתיקיית Me & Myself – שזו אפשרות מאד נוחה שמאד מקלה את השימוש בתמונות (מאחר ולא צריך לחפש כל פעם בכל האלבום תמונות שהיו כבר בשימוש) וחיפוש באינטרנט.
הוספת תמונה

לסיכום:
אפליקציה נהדרת ומאד שימושית, אין כמו שימוש בתמונות וסרטונים (שכל כך זמינים באייפד) בכדי ליצור קרקע פוריה לעיסוק בנושאים כל כך חשובים ועיבוד רגשות.

לפרטים נוספים על האפליקציה

Facebook Comments
תגובה אחת ↓
נשלח ב אפליקציות, ללא קטגוריה, רעיונות לפעילויות עם התגית: , , , , ,
One comment on “Me & Myself אלבום אינטראקטיבי המעודד ביטוי עצמי
  1. עובדיה לוי הגיב:

    נראה נחמד מאוד. מושך וידידותי. מאפשר שונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.